Majestatea Sa Regele Mihai I – Un simbol al Romaniei!

5 Decembrie – 16 Decembrie 2017 – zile grele,  zile încărcate cu multă emoție și suferință pentru pierderea Majestății Sale Regele Mihai I , al cărui nume colegiul nostru îl poartă cu mândrie .

Orele de curs s-au desfășurat cu momente de reculegere în memoria celui care a fost și va rămâne în sufletele noastre și pe buzele tuturor elevilor și profesorilor, Majestatea Sa Regele Mihai I.

Nu au lipsit proiecții cu filme  care au redat imagini din viața celui care a fost și va rămâne ….Majestatea Sa , Regele Mihai I,  imagini care au surprins copilul care schia alături de tatăl său , Regele Carol al II lea, până la Regele trimis in exil ….

…“Lumea de mâine nu poate exista fără morală, fără credință și fără memorie. Cinismul și lașitatea nu trebuie să ne ocupe viața”. Mesajul pe care Majestatea Sa, Regele Mihai I a dorit să îl transmită romînilor.

Condoleanțe Familiei Regale !

Drum bun  Majestate …Dumnezeu Să  Vă odihnească  în liniște !

Colectivul de profesori al Colegiului Tehnic Feroviar Mihai I

1. Condoleanțe Familiei Regale !

• Condoleanțe Familiei Regale !