INSCRIEREA LA EXAMENUL DE BACALAUREAT 2020, SESIUNEA A II A

SE VA REALIZA IN PERIODA 13-24 IULIE 2020

LA SEDIUL COLEGIULUI TEHNIC FEROVIAR “ MIHAI I” ( STR. BUTUCENI, NR 10, SECTOR 1, BUCURESTI), INTRE ORELE 9:00-15:00

Sau

DOCUMENTELE ȘI CEREREA  – TIP DE ÎNSCRIERE – COMPLETATE, SEMNATE  ȘI SCANATE  – POT FI TRANSMISE PRIN EMAIL LA ADRESA colegiulmihai @yahoo.com

Probele scrise sunt programate în săptămâna

24 – 27 august, astfel:

• 24 august: Limba și literatura română – E.a)
  • 25 august: proba obligatorie a profilului – E.c)

( matematica/ istorie )

• 26 august: proba la alegere a profilului și specializării – E.d)

Echivalarea și recunoașterea competențelor lingvistice și digitale se pot realiza în zilele de 28 și 31 august, respectiv 1 septembrie.

Afișarea primelor rezultate înregistrate la probele scrise va avea loc în data de 2 septembrie (până la ora 12:00) și va fi urmată de etapa depunerii contestațiilor, în aceeași zi, în intervalul orar 14:00 – 20:00.

Rezultatele finale, după soluționarea contestațiilor (3-4 septembrie), vor fi comunicate sâmbătă, 5 septembrie.

Nota minimă de promovare, pentru fiecare probă, este 5, iar media finală pentru promovarea examenului este cel puțin 6.