Cupei Kids Sport Festival castigat de CTF Mihai I

Pe 12 oct 2014 a avut loc finala Cupei Kids Sport Festival – fotbal gimnaziu – baieti, competitie organizata de Primaria Municipiului Bucuresti in colaborare cu Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti

Conform regulamentului Colegiul Mihai I nu a avut voie sa participe cu elevi legitimati, asa ca am incercat cu elevii legitimati la clubul de volei. Incercarea noastra a dat rezultate si am reusit sa castigam LOCUL I si implicit pe langa cupa, diplome si medalii, doua tabere in vacanta de vara: PARALIA KATERINI – GRECIA SI PREDEAL SAU COSTINESTI – ROMANIA.
Multumim pentru implicare profesorului Marinescu Ion – catedra de fotbal si domnului. director Bebe Cristian pentru suportul moral si logistic.

Vom reveni in scurt timp cu imagini din timpul competitiei si de la festivitatea de premiere.

Rezultate kids 1

Rezultate kids 2